Univerzitet u Tuzli zvanično otvorio svoja vrata

Danas, 18.3. 2022. na Univerzitetu u Tuzli, održan je sastanak sa Lokalnim timom Tuzla, jednom od podružnica Asocijacije srednjoškolaca Bosne i Hercegovine. Prilikom razgovora razmatrani su prijedlozi i ideje srednjoškolaca u vezi sa upisnom politikom s ciljem omogućavanja lakšeg pristupa svim potrebnim informacijama vezanim za prijemne ispite i studiranje na našem Univerzitetu.

-.-.-.-.-

KABINET REKTORA UNIVERZITETA U TUZLI
Tuzla, 18.03.2022. god.

Jedan od prijedloga je odmah usvojen i kreće u realizaciju. Naime, od ponedjeljka, 21. marta bit će otvorene kancelarije svih fakulteta na Univerzitetu u Tuzli, gdje ćete nas moći posjetiti ili nazvati kako bi dobili potrebne informacije vezane za upis na naše fakultete. Termine otvorenih kancelarija možete pratiti na našim web platformama.

Također, prorektor za nastavu i studentska pitanja prof. dr. Jasmin Suljagić  sve zainteresovane srednjoškolce, sa zadovoljstvom je najavio i pozvao  na UNTZ TALKS, sesija inspirativnih govora uspješnih alumnista svakog fakulteta/akademije na Univerzitetu u Tuzli, današnjih stručnjaka iz mnogih sfera, koji će s vama podijeliti svoje putanje do uspjeha, od studiranja na našim fakultetima do danas. Dolaskom na predavanje o određenom fakultetu imat ćete priliku posjetiti te fakultete kao i njihove laboratorije te uraditi nešto praktično. U nastavku vam nudimo termine i mjesta održavanja sesija na koje se možete prijaviti:

• 05.04.2022. godine (utorak),  u 10.00 sati, Filozofski fakultet
    Mjesto održavanja: Atelje „Ismet Mujezinović“ Centar za kulturu (preko puta KŠC „Sveti Franjo“)

• 05.04.2022. godine (utorak),  u 11.30 sati, Pravni fakultet

• 05.04.2022. godine (utorak),  u 13.00 sati, Prirodno – matematički fakultet

• 06.04.2022. godine (srijeda),  u 10.00 sati, Ekonomski fakultet

• 06.04.2022. godine (srijeda),  u 11.30 sati, Edukacijsko – rehabilitacijski fakultet

• 06.04.2022. godine (srijeda),  u 13.00 sati, Akademija dramskih umjetnosti

• 06.04.2022. godine (srijeda),  u 14.00 sati, Farmaceutski fakultet

• 07.04.2022. godine (četvrtak),  u 10.00 sati, Tehnološki fakultet,
    Mjesto održavanja: Amfiteatar Tehnološkog fakulteta, obilazak laboratorija

• 07.04.2022. godine (četvrtak),  u 12.30 sati, Mašinski fakultet
    Mjesto održavanja: Prostorije Mašinskog fakulteta, obilazak laboratorija

• 08.04.2022. godine (petak),  u 10.00 sati, Fakultet elektrotehnike
    Mjesto održavanja: Amfiteatar Fakulteta elektrotehnike,  obilazak laboratorija

• 08.04.2022. godine (petak),  u 13.30 sati, Rudarsko geološko – građevinski fakultet
    Mjesto održavanja: Amfiteatar RGGF –a, obilazak laboratorija

• 11.04.2022. godine (ponedjeljak),  u 10.00 sati, Fakultet za tjelesni odgoj i sport
    Mjesto održavanja: Amfiteatar Fakulteta za tjelesni odgoj i sport, obilazak laboratorija

• 11.04.2022. godine (ponedjeljak),  u 12.30 sati, Medicinski fakultet
    Mjesto održavanja: Amfiteatar Medicinskog fakulteta, obilazak laboratorija.

S obzirom da je broj učesnika ograničen molimo vas da prethodno izvršite prijavu na e-mail: nisveta.uzicanin@unitz.ba.

Sve dodatne informacije možete pratiti na našim web platformama:

Sretni smo što ćemo vas u narednom periodu imati priliku upoznati.

Dobro došli na Univerzitet u Tuzli, znanje i kvalitet nemaju konkurenciju!

Univerzitet u Tuzli zvanično otvorio svoja vrata