Održan sastanak u Tirani (Albanija) u okviru Erasmus+ INTERBA projekta

Univerzitet u Tuzli - INTERBA PROJEKAT - Tirana

U periodu od 11.04. do 14.04.2022. godine održan je sastanak u Tirani (Albanija) u vezi Erasmus+ projekta pod nazivom “INTERnationalization at Home: Embedding Approaches and Structures to Foster Internationalization at Western Balkans/INTERBA”.

-.-.-.-.-

Tuzla, 15.04.2022. god.

Na sastanku su prisustovala tri člana INTERBA projekta na Univerzitetu u Tuzli: Dr. sci. Elvis Ahmetović, redovni profesor, Dr.sci. Vesna Bratovčić, vanredni profesor i Prorektor za međuuniverzitetsku saradnju u zemlji i inostranstvu i Dr. sci. Nijaz Tihić, vanredni profesor.

Pored intenzivnih radnih sastanaka predstavljeni su i pilot treninzi od strane šest partnerskih univerziteta iz tri zemlje (Bosna i Hercegovina, Albanija i Kosovo) pod monitoringom kolega sa univerziteta iz Njemačke, Italije i Engleske.

Profesor Elvis Ahmetović je 13.04.2022. godine održao prvi pilot trening u kome je prezentirao primjenu pedagoškog modela SCATE (S-Scope, C-Content, A-Activity, T-Think, E-Extra), razvijenog od strane Middlesex Univerziteta u Engleskoj, na kursu pod nazivom “Combined Water and Energy Integration in the Process Industries”.

Power point prezentaciju predstavljenog pilot treninga možete preuzeti ovdje.

Održan sastanak u Tirani (Albanija) u okviru Erasmus+ INTERBA projekta